W fazach grupowych rozegrano 36 meczów, a w ciągu ostatnich 12 dni strzelono 81 goli.

Trzeci dzień meczowy:

Grupa B:

Chorwacja 1-1 Włochy

Mattia Zaccagni strzelił wyrównującego gola w 98. minucie, aby anulować bramkę Luki Modrica i wyeliminować Chorwację z Euro 2024.

Albania vs Hiszpania

Mocno rotowana Hiszpania zdołała pokonać Albanię 0-1, dzięki bramce Ferrana Torresa z FC Barcelony. Zwycięstwo Hiszpanii oznacza, że są jedyną drużyną, która wygrała swoją grupę z maksymalną liczbą punktów z 9.

Grupa C:

Dania 0-0 Serbia

Serbia została wyeliminowana z Euro 2024 po nudnym remisie z Danią na Fußball Arena Munchen.

Anglia 0-0 Słowenia

Słowenia zdołała zakwalifikować się do fazy pucharowej po remisie 0-0 z Anglią. Podopieczni Garetha Southgate'a wygrali grupę pomimo występów poniżej przeciętnej.

Grupa D:

Holandia 2-3 Austria

Austria zaszokowała europejską piłkę nożną zwycięstwem 2-3 nad Holandią, wygrywając swoją grupę - w której znalazły się Francja i Polska. Obie strony zakwalifikowały się do fazy pucharowej.

Francja 1-1 Polska

Kylian Mbappe strzelił swojego pierwszego gola na Mistrzostwach Europy, a Francja zremisowała 1-1 z Polską na BVB Stadion Dortmund.

Grupa E:

Słowacja 1-1 Rumunia

Słowacja i Rumunia rozegrały bardzo przyjemny remis 1-1, obie drużyny zakwalifikowały się do fazy pucharowej - Rumunia wygrała grupę E.

Belgia 0-0 Ukraina

Ukraina stała się pierwszą drużyną w historii Mistrzostw Europy, która nie zakwalifikowała się do fazy pucharowej turnieju z 4 punktami w grupie. Rozegrali nudny remis z Belgią. Drużyna Domenico Tedesco zakwalifikowała się jako jeden z najlepszych zespołów z trzeciego miejsca.

Grupa F:

Gruzja 2-0 Portugalia

Kvicha Kvaratskheila był gwiazdą w zwycięstwie Gruzji 2-0 nad Portugalią. Portugalia dokonała ośmiu zmian po sobotnim zwycięstwie 3:0 nad Turcją. Drużyna Willy'ego Sagnola po raz pierwszy zakwalifikowała się do fazy pucharowej.

Czechy 1-2 Turcja

Odważna drużyna Czech nie była w stanie pokonać Turcji w grupie F. Antonin Barak został wyrzucony z boiska w 20. minucie meczu - jednak pomimo ich najlepszych starań, gol Cenka Tosuna dał Turcji zwycięstwo.